Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

ZMIANY W KARCIE DUŻEJ RODZINY

Utworzono dnia 27.03.2018

ZMIANY W  KARCIE DUŻEJ RODZINY W FORMIE ELEKTRONICZNEJ

 

 
czytaj dalej na temat: ZMIANY W KARCIE DUŻEJ RODZINY

PROJEKT EFS

Utworzono dnia 08.02.2018

Powiat Turecki/Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Turku wraz z partnerami: Gminą Brudzew/Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Brudzewie, Gminą Dobra/Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Dobrej, Gminą Kawęczyn/Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kawęczynie, Gminą Tuliszków/Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Tuliszkowie, Gminą Turek/Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Turku, Gminą Przykona/Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Przykonie, Gminą Miejską Turek/Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Turku, Gminą Władysławów/Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej we Władysławowie, Gminą Malanów/Środowiskowym Domem Samopomocy w Miłaczewie oraz Regionalnym Stowarzyszeniem na rzecz Osób Niepełnosprawnych w Turku

w okresie od kwietnia 2017 - do marca 2019 realizuje projekt pn:

"Poprawa dostępu oraz rozszerzenie usług opiekuńczych i asystenckich oraz usług wsparcia rodziny i systemu pieczy zastępczej w Powiecie Tureckim" współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 7.2 Usługi społeczne i zdrowotne Poddziałanie 7.2.1 Usługi społeczne- projekty pozakonkursowe realizowane przez jednostki samorządu terytorialnego i ich jednostki organizacyjne w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

 

czytaj dalej na temat: PROJEKT EFS

PROGRAM OPERACYJNY POMOC ŻYWNOŚCIOWA 2014-2020

Utworzono dnia 06.02.2018

PROGRAM OPERACYJNY POMOC ŻYWNOŚCIOWA 2014-2020

JEST WSPÓŁFINANSOWANY Z EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU

POMOCY NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYM PODROGRAM2017

czytaj dalej na temat: PROGRAM OPERACYJNY POMOC ŻYWNOŚCIOWA 2014-2020

WIELKOPOLSKA KARTA DUŻEJ RODZINY

Utworzono dnia 31.01.2018

Program „Wielkopolska Karta Rodziny” jest programem działań na rzecz rodzin wielodzietnych (3+) z województwa wielkopolskiego. Burmistrz Dobrej – Andrzej Piątkowski  w dniu 29 listopada 2017 roku podpisał z Województwem Wielkopolskim porozumienie o...

czytaj dalej na temat: WIELKOPOLSKA KARTA DUŻEJ RODZINY

Darmowe porady psychologiczne dla osób z niepełnosprawnością

Utworzono dnia 30.01.2018

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Turku zaprasza osoby z niepełnosprawnością do skorzystania z darmowych porad psychologicznych.

czytaj dalej na temat: Darmowe porady psychologiczne dla osób z niepełnosprawnością

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Utworzono dnia 30.01.2018

Informujemy , że w Urzędzie Miejskim w Dobrej ruszyła nieodpłatna pomoc prawna dla mieszkańców.

czytaj dalej na temat: NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

DYŻURY SPECJALISTÓW

Utworzono dnia 30.01.2018

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrej  informuje , że w punkcie konsultacyjnym Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy ulicy Wiatraki 13 , 62-730 Dobra przyjmują specjaliści z zakresu terapii uzależnień ; Pani Małgorzata Gębalska –...

czytaj dalej na temat: DYŻURY SPECJALISTÓW

PROGRAM - CZYSTE POWIETRZE

Utworzono dnia 30.01.2018

W związku z podjętymi w kraju działaniami mającymi na celu poprawę jakości powietrza, w tym realizowanymi w ramach przyjętych przez Radę Ministrów rekomendacji Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów pod nazwą Program „Czyste Powietrze"

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrej  informuje, że ww. działania zmierzające do poprawy jakości powietrza w Polsce dotyczą wielu obszarów, które będą miały wpływ na sposób zabezpieczania przez osoby szeroko rozumianych potrzeb energetycznych, w zakresie efektywnego wykorzystywania energii w domu/mieszkaniu, możliwości pozyskania środków na wymianę kotłów, uzyskanie dodatków energetycznych, środków pieniężnych na dofinansowanie ogrzania domu/mieszkania w ramach dodatków mieszkaniowych.

W celu ułatwienia realizacji ww. zadań na stronie MRPiPS została uruchomiona zakładka z linkami do pobrania odpowiednich materiałów, publikacji i ulotek.

 

https://www.mpips.gov.pl/pomoc-spoleczna/program-czyste-powietrze---przydatne-linki/

 Powyżej  podany link  znajduje sie także  po lewej stronie  w  banerach  bocznych  w zakładce  Ministerstwo Rodziny , Pracy i Polityki Społecznej

 

 

czytaj dalej na temat: PROGRAM - CZYSTE POWIETRZE

SZACOWANIE CENY

Utworzono dnia 22.01.2018

W związku z realizacją przez Gminę Dobra /Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrej, Projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz krajowych środków publicznych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 pn.:” Poprawa dostępu oraz rozszerzenie usług wsparcia rodziny i systemu pieczy zastępczej w Powiecie Tureckim” zapraszamy do  złożenia ofert w celu oszacowania wartości zamówienia.

Pełna treść dotycząca przedmiotu zamówienia w załączniku.

czytaj dalej na temat: SZACOWANIE CENY

POMOC W OKRESIE ZIMOWYM

Utworzono dnia 22.01.2018

Okres zimowy to czas, w którym osoby bezdomne, samotne, niezaradne życiowo, narażone są na utratę zdrowia i życia. Spadek temperatur, szczególnie w porze nocnej, może spowodować wychłodzenie organizmu, prowadzące w skrajnych przypadkach do śmierci. Na takie same zagrożenia narażone są osoby będące pod wpływem alkoholu i przebywające w miejscach nie nadających się do zamieszkania. Pamiętajmy o tym, że każda reakcja i informacja przekazana natychmiast, może pozwolić w porę na udzielenie pomocy człowiekowi w potrzebie, a w sytuacjach największego zagrożenia może uratować czyjeś życie.

Zgłoszenia przyjmują: Straż Miejska pod ogólnopolskim numerem tel. 986, Policja pod numerem tel. 997. Całodobowo działa też alarmowy numer 112. Niezwykle ważną rolę w koordynacji działań zabezpieczających ludzi bezdomnych przed negatywnymi skutkami niskich temperatur, pełnią Wojewódzkie Centra Zarządzania Kryzysowego. Są one zobowiązane do wskazywania miejsc w stosownych palcówkach tj. ogrzewalniach, noclegowniach i schroniskach. W Centrach tych działają również infolinie, z których każdy może bezpłatnie korzystać. Zainteresowane osoby mogą uzyskać informacje na temat miejsc noclegowych, jadłodajni, punktów udzielania pomocy rzeczowej, finansowej, prawnej, opiekuńczej i medycznej na terenie całego województwa.

Źródło: https://www.mpips.gov.pl/aktualnosci-wszystkie/art,5535,9643,zwracajmy-uwage-na-potrzebujacych.html

czytaj dalej na temat: POMOC W OKRESIE ZIMOWYM

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Styczeń 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny